سوالات متداول

سوالات متداول

گرمایش تابشی لوله ای چیست؟
گرمایش تابشی متدی است که از طریق قوانین گرمایش تابشی برای انتقال انرژی تابشی از منبع گرمایش به جسم مورد نظر استفاده میکند. سیستم گرمایش تابشی به عنوان جایگزینی برای تولید گرما به روش مرسوم و کنونی است و راهی برای تامین گرما برای فضاهای خارجی بصورت محدود شده و کنترل شده می باشد. در سیستم گرمایش تابشی کنونی و رایج که عموما گرما از منبع گرمایشی در کف تولید می شود، با جابه جایی گرما، این انرژی تولید شده به سمت بالا منتقل می شود و در صورت عایق نبودن سقف، مقدار زیادی انرژی گرمایشی به هدر خواهد رفت. از طرفی در سیستم گرمایشی از کف و از طریق جابجایی، گرما به مناطقی که نیاز به این انرژی ندارند نیز منتقل شده و باعث هر چه بیشتر شدن هدر رفت انرژی می شود. ولی در سیستم گرمایشی تابشی از سقف، گرمای تابشی فضای محدودی را گرم می کند و تا حد قابل توجهی از اتلاف انرژی بخصوص در فضاهای باز، سالنها، کارگاه ها،… که نیازمند گرما در یک بخش متمرکزی از فضا یا سالن هستیم، جلوگیری میکند.

از انواع محصولات مرتبط به سیستم گرمایش تابشی میتوان به گرمایش تابشی از سقف و هیتر های تابشی یا هیتر سقفی فضای باز اشاره کرد

طول یا متراژ گرمایشی لوله ای چقدر است؟
گرمایشی لوله ای شعله کار با 12 سایز مختلف تولید می شوند که کمترین آنها 3 متر و بیشترین طول 15 متر می باشد که استفاده از هرکدام بستگی به نوع کاربرد و ابعاد فضای مورد نظر دارد

گرمایشی لوله ای در فضای باز چطور کار می کند؟
گرمایشی لوله ای با تبدیل انرژی فسیلی به انرژی گرمایش تابشی باعث می شود که هر چیزی تحت شعاع تابش آن قرار گیرد حتی در فضای باز گرم شود.

ارتفاع نصب گرمایش لوله ای چقدر است؟
حداقل ارتفاع نصب به صورت مستقیم از سقف 3.5 متر در سالن های صنعتی و با استفاده از مدلsl30 می باشد. در مواردی که دستگاه به صورت افقی روی دیوار و با زاویه نصب می شود این ارتفاع می تواند حداقل 2.5 متر باشد.

مصرف گاز گرمایش لوله ای چقدر است؟
می توان اینگونه عنوان کرد که استفاده از سیستم های گرمایشی گرماتاب تا 55 %در هزینه گاز و تا 90 %در هزینه برق شما نسبت به دیگر مکانیزم های گرمایشی صرفه جویی ایجاد می کند. و ذکر این نکته الزامی است که برترین راهکار در گرمایش فضاهای باز و بزرگ بوده و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری دیگر سیستم های گرمایشی قابل مقایسه با سیستم های گرمایش تابشی لوله ای نیست.

نصب و راه اندازی و گارانتی گرمایشی لوله ای برعهده چه کسی است؟
شعله کار ، وظیفه ی نصب و خدمات پس از فروش محصول گرمایشی لوله ای را به عهده گرفته و توسط تیم تخصصی خدمات پس از فروش در دفترمرکزی هدایت و راهبری می شوند. که شامل ۲ سال گارانتی فن و مشعل و ۱۰ سال گارانتی لوله های تابشی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش است.
عملکرد گرمایش تابشی
سیستم گرمایش تابشی (گرماتاب) از طریق گرمایش تابشی، ساختمان و محیط اطرافش را گرم میکند و مانند روش های گرمایشی متداول و سنتی مانند رادیاتورها عمل نمیکند. این تکنولوژی از زمان روم باستان وجود داشته. زمانی که در ساخت ساختمانها، یک فضای خالی را در کف باقی میگذاشتند و از طریق گرم کردن این فضا موجب گرم شدن محیط و ساختمان مورد نظر میشدند. گرمایش از کف بصورت گسترده در چین و کره گسترش یافته است. نوع دیگر آن در استرالیا و آلمان استفاده میشده، که بصورت بخاری سنگی بوده، که انرژی گرمایی را از طریق یک جسم گرم مثل کف، دیوار و پنل های سقفی منتشر میکرده و افراد و اجسام را گرم میکرده. در این حالت هوا گرم نمیشود و بیشتر بر اثر گرمایشی روی اجسام و افراد، تاکید دارد که خود منجر به مصرف کمتر انرژی شده و از هدر رفت انرژی گرمایشی می کاهد.

دمای داخلی ساختمان هایی که توسط سیستم گرمایش تابشی گرم میشوند نسبت به دمای داخلی ساختمان های گرم شده توسط وسایل گرمایشی سنتی مثل رادیاتور کمتر می باشد. ولی با این حال میزان گرمای درک شده توسط افراد یکسان بوده است. به عبارت دیگر در دو ساختمان، میزان گرمایش درک شده توسط افراد یکسان بوده و هر دو گروه احساس گرمای مطبوعی میکردند ولی دمای داخلی ساختمانی که توسط سیستم گرمایش تابشی گرم شده بود، کمتر گزارش شده و این به جهت آن است که سیستم گرمایش تابشی هوا را گرم نمی کند، ولی در سیستم های سنتی به جهت گرم شدن هوا و انتقال گرما توسط جابجایی هوای سرد و گرم، میزان انرژی مصرفی بسیار بالا میرود. به بیان دیگر از مزایای سیستم گرمایش تابشی کاهش جریان و چرخش داخلی هوا در ساختمان می باشد.

کاهش اثرات زیست محیطی

سامانه های گرمایش تابشی به سه دلیل عمده اثرات منفی کمتری روی محیط زیست دارند:

۱- مصرف کمتر سوخت به ازای واحد سطح تحت گرمایش NOx و …

۲- راندمان احتراق بالاتر نسبت به سایر سامانه ها که منجر به کاهش آلودگی CO می گردد.

۳- تخلیه ی هوا و محصولات احتراق با دمای کمتر در جو کره زمین که در نتیجه تأثیر کمتری بر افزایش آنتروپی کره ی زمین خواهد داشت.