هیتر گازی و مزایای آن


هیتر گازی

یک مدل از انواع هیتر هایی که کاربرد بسیار زیاد و گسترده‌ای در مصارف گوناگون و مختلف دارد می‌توان از آن به‌عنوان هیتر گازی نام برد نوع انرژی که در این مدل‌ها استفاده می‌شود انرژی گاز است و به‌وسیله مصرف شدن گاز شعله گرما به وجود می‌آید و باعث می‌شود که محیط را گرم کند. 

مزایای هیتر گازی

  • دسترسی آسان به گاز
  • به صرفه­تر نسبت به برق

با درنظرداشتن این مطلب که در بیشتری از منطقه‌ها و ساختمان‌ها دستیابی به گاز آسان و راحت‌تر است و همچنین از نظر قیمت نسبت به برق خیلی ارزان‌تر است به همین دلیل هیتر گازی یک گزینه مناسب‌تر به‌جای مدل برقی برای به‌وجودآمدن گرما به‌حساب می‌آید.


هیتر گازی فن دار

این‌گونه طرح‌ها در انواع هیتر ها و مدل‌های هیتر بدون فن و هیتر فن دار طراحی و ارائه شده است.در مدل‌های فن دار به‌صورت معمولی در حین کارکردن باعث به‌وجودآمدن مقداری صدا می‌شود و همین علت بیشترین استفاده آن در محیط‌های کارگاهی و صنعتی می‌باشد

هچنین در هیترهای گازی که دارای فن هستند باعث می‌شود گازهایی که از سوختن به وجود می‌آید به‌آسانی و راحتی بتوانند تخلیه شود و همچنین پخش شدن هوای گرم با آسانی و سهولت بیشتری وجود داشته باشد.                                        

هیتر گازی بدون فن

چگونگی عملکرد و مکانیسم هیترهای گازی که بدون فن هستند کاملاً شبیه به انواع هیتر های فن دار آن می‌باشد فقط تفاوت آنها در هنگام کارکردن اندازه صدایی است که به‌وسیله فندک وجود می‌آید به همین خاطر برای محیط‌های مانند مساجد، سالن‌های آمفی‌تئاتر، بانک‌ها برای گرمای محیط خود از این نوع هیترها استفاده می‌کنند.  در مقایسه هیترهای گازی فن دار با هیترهای بدون فن به طور معمول برای تخلیه شدن گازها و مواد سمی و مضر از دودکش در آنها استفاده می‌شود.

پس تا اینجا متوجه شدیم که مشکلاتی مثل بسته بودن دودکش ،و گرم نشدن لوله بخاری یا لوله بخاری نامناسب همگی مشکلاتی هستند که ممکن است حتی به شکل دیگری در هیتر به وجود آید.     

  

  

 مقایسه کردن هیتر بدون فن با هیترهای فن دار

هیترهای گازی که دارای فن هستند برخلاف انواع هیتر های دیگر برای نصب محدودیت کمتری را دارا هستند این نوع هیترها را با درنظرگرفتن شرایط ایمنی می‌توان تقریباً در سالن‌ها با مساحت بسیار بزرگ نصب کرد درصورتی‌که هیترهای بدون فر باید در فضایی نصب شود که برای آن دودکش درست شده باشد

هیترهای گازی به طور معمول در نوع کابینتی، تابشی، ایستاده و غیره تولید می‌شوند و یکی از پرمصرف‌ترین انواع هیترها، هیتر گازی است.

این نوع از هیترها از راه تابیدن و پخش کردن گرما به‌صورت یکنواخت می‌توانند تمام مساحت موردنظر را گرم کنند و هیچ‌گونه اختلاف دما در نقاط مختلف دیده نمی‌شود.


موردی برای نمایش وجود ندارد.
درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.