گرمایش در رستوران ها وفضای باز کافی شاپ ها

استفاده از فضاهای باز بالأخص در فصول سرد، در عین جذابیت بصری، امکان بهره‌گیری از فضاهای مرده را نیز به معماران، رستوران‌داران، مراکز تفریحی، فرهنگی و مسکونی می‌دهد. تصور کنید زیر بارش برف، در زیر سایبانی نشسته باشید؛ در حالی‌ که خارج از فضای پیرامون شما دما فوق‌العاده پایین بوده و شما در کنار سیستم گرمایشی خاص خود، مشغول نوشیدن قهوه یا سوپ مورد علاقه‌تان هستید! با ما همراه باشید تا با تکنولوژی و چگونگی گرمایش در رستوران ها و به وجود آمدن چنین شرایط و امکاناتی بیشتر آشنا شوید.

 

گرمایش فضای باز

در ماه‌های خنک‌تر، بدون بخاری‌، فضای بیرونی شما اغلب توسط مشتریان شما استفاده نمی‌شود. یک سیستم هیتر تابشی در فضای باز مؤثر می‌تواند حداکثر ظرفیت صندلی و سر هر میز شما را افزایش دهد؛

بنابراین درآمد کلی خود را افزایش دهید. نصب یک هیتر فضای باز به شما این امکان را می‌دهد که فضای موجود خود را گسترش دهید و صندلی در فضای باز را به مشتریان خود ارائه دهید و در عین‌ حال آنها را با استفاده از هیتر تابشی در فضای باز راحت نگه دارید.

در فضاهای باز بدون وجود سقف، دیوار و هر گونه حائل سنگی و آجری، امکان گرمادهی به‌ صورت سنتی وجود ندارد. استفاده از دستگاه‌های قدیمی گرمایشی، موجب اسراف انرژی گرمایی، برق و سوخت شده و به تلف شدن آن می‌انجامد.

استفاده از هیتر تابشی در فضای باز به‌ عنوان وسیله گرمایش در رستوران ها، به سبب آنکه تولید هوای گرم و سبک کرده و موجب خروج آن با هوای سرد و سنگین می‌شوند، بی‌تأثیر بوده و نتیجه‌ای درخور به دست نمی‌آید.

در این شرایط، بکارگیری سیستم گرمایشی و تابشی گزینه‌ای قابل ‌قبول است. این دستگاه‌ها برخلاف هیترها به گرم کردن هوای محیط نمی‌پردازند، بلکه به‌ جای هوای اطراف، به گرم کردن اجسام، انسان‌ها و سطوح پرداخته و بدین ترتیب با تابش اشعه‌های تابشی خود بر روی آنها، انرژی گرمایی نوری خود را منتقل می‌کنند.

مزایای گرمایش در رستوران ها

از مهم‌ترین چالش‌های بیزینس­های تفریحی- اغذیه‌ای، استفاده از فضاهای پیرامون در چهار فصل است. به‌ عنوان‌ مثال رستوران‌ ها و کافی‌شاپ‌ های مدرن و سنتی که دارای باغ، تراس، روف گاردن، آلاچیق و ... بوده، بسیار جذاب و مشتری‌پسند هستند؛ اما از مهم‌ترین مسائلی که باید در نظر بگیرند، سرویس‌دهی در فصول سرد و بارانی است.

گفتیم که گرمایش در رستوران ها به‌ وسیله هیتر مثمر ثمر نبوده و نتیجة مناسب را ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر مشکلات عمده عدم کنترل هوای گرم ایجاد شده توسط هیترها و اتلاف انرژی، محیط مورد نظر نیز به صورتی یکنواخت گرم نشده و با این حجم سوخت مصرفی و مدت زمان طولانی اصلاً به صرفه نیست؛ به همین علت است که جهت تأمین دستگاه‌های گرمایشی فضای باز اولویت با سیستم گرمایشی و تابشی است.

با بکارگیری چنین سیستم‌ هایی، تابش خورشیدی شبیه سازی شده و سطوح، اشخاص و هر وسیله در مقابل این اشعه‌ها گرم می‌شوند. ارتفاع نصب این نوع دستگاه‌ ها در محیط‌ های باز، کوتاهتر بوده و به‌ طور معمول در زیر سایبان، داخل آلاچیق و چترهای نصب شده به کار گرفته می‌شود.

 

  • تجربه لذت‌بخش صرف غذا و نوشیدنی در فضای باز

بسیاری از مشتریان غذا خوردن در بیرون را تجربه‌ای لذت‌بخش و دلپذیر می‌دانند. وجود گزینه‌های صندلی در پاسیو در رستوران شما یک راه عالی برای جذب مشتریان و بازگرداندن آنها برای بیشتر شدن است! سیستم گرمایشی در فضای باز ما اطمینان حاصل می‌کنند که با وجود آب‌ و هوا، دمای مناسبی خواهد داشت.