اجزاء تشکیل دهنده مشعل


مشعل ها و اجزا تشکیل دهنده آن ها :  

این نوع وسایل گرمایشی از قطعات و اجزا مختلف و متنوعی تولید شده اند که هر کدام وظیفه منحصر به فردی جهت اشتعال بر عهده دارند. از اجزا تشکیل دهنده این نوع وسایل گرمایشی می توان به شیر قطع کننده دستی، فیلتر، شیر برقی، رله کنترل، الکتروموتور، فن و یا پروانه هوا، دمپر تنظیم هوا، ترانس جرقه، الکترود جرقه و …. اشاره کرد که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. به عنوان مثال :  

  1. شیر قطع کننده دستی : یکی از اجزا به کار رفته در ساختار این نوع وسیله گرمایشی شیر قطع کننده دستی می باشد. این قطعه قبل از شیر گازی در خط تولید گاز به دستگاه متصل شده است که با بستن این شیر امکان رسیدن گاز به تمام نقاط دستگاه وجود نخواهد داشت. 
  2. فیلتر : فیلتر از دیگر قطعات به کار رفته در ساختار این نوع وسیله گرمایشی می باشد که وظیفه اصلی آن جلوگیری از ورود ناخالصی ها و ذرات به داخل دستگاه است. فیلتر های استفاده شده در ساختار چنین وسیله هایی از جنس پلی اتیلن بوده و باید هر چند مدت یک بار عوض شوند.    
    1. شیر برقی : یکی دیگر از قطعات به کار رفته در ساختار مشعل ها، شیر برقی می باشد. شیر برقی موجود در ساختار این نوع وسیله گرمایشی گاز مورد نیاز را تامین می کنند. در حقیقت این شیر راه ورود گاز به دستگاه را مسدود و یا باز می کند. سیر نامبرده مجهز به یک مدار الکتریکی است که با جذب هسته آن به یک دیسک به طرف بالا هدایت می شود و راه جریان گاز باز می شود. اما با قطع این جریان شیر به طرف پایین حرکت می کند که باعث مسدود شدن راه جریان گاز خواهد شد.  
    2. الکتروموتور : الکتروموتور از دیگر قطعات موجود در ساختار این نوع دستگاه می باشد که به تامین هوا موجود از طریق پروانه ها کمک می کند. در حقیقت این قطعه نوعی نیروی محرکه مولر است که باعث چرخش پروانه های می شود و به تامین هوا مورد نیاز دستگاه جهت اشتعال کمک خواهد کرد.  
    3. پروانه : همان طور که گفته شد پروانه های به کار رفته در ساختار این نوع وسیله های گرمایشی، تامین هوا مورد نیاز دستگاه جهت اشتعال خواهد بود. انرژی مورد نیاز جهت حرکت پروانه ها از الکتروموتور تامین می شود.  
    4. ترانس جرقه : یکی دیگر از قطعات به کار رفته در ساختار این نوع وسایل گرمایشی ترانس جرقه می باشد. ترانس جرقه در حقیقت با تامین سوخت و هوا و همچنین رعایت تناسب بین آن ها برای رسیدن دستگاه به نقطه جرقه و اشتعال آماده می شود. به عبارت دیگر این قطعه با ایجاد جرقه ای قوی برای اشتعال سوخت و هوا اقدام می کند. 

موردی برای نمایش وجود ندارد.
درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.