اجزای شومینه گازی


اجزای شومینه گازی

حال که به سوال شومینه گازی چیست پاسخ دادیم در ادامه با اجزای شومینه گازی بیشتر آشنا می شویم.

لوله اصلی شومینه

وظیفه لوله اصلی رساندن گاز به مشعل است. اگر در قسمت اتصال شیر کنترل به لوله اصلی و لوله اصلی به مشعل شومینه نهایت دقت نشود باعث نشتی گاز و خسارات جبران ناپذیر خواهد آمد.

مشعل شومینه

در شومینه های گازسوز بنا به صلاح دید تکنسین و ابعاد و خروجی شومینه از مشعلهای مختلفی می توان استفاده کرد. انواع مشعل ها عبارتند از:

 1. مشعل سوراخ چدنی
 2. مشعل های استیل
 3. مشعلهای استیل دوبل
 4. مشعل های خطی
 5. لوله شمعک شومینه
  وظیفه لوله شمعک شومینه                                                                                              رساندن گاز به پایه پیلوت یا (شمعک شومینه) است. اتصالات شومینه گازی باید نهایت دقت انجام شود چون نشتی گاز باعث ایجاد خسارات مالی و جانی می شود.
  مجموعه فندک
  مجموعه فندک شومینه متشکل از شمعک، چینی جرقه زن و ترموکوپل است که به صلاحدید تکنسین در جلو یا کنار مشعل قرار می گیرد
  هیزم شومینه
   علاوه بر زیبایی، نقش گرمایش محیط را نیز بر عهده دارد. هیزم شومینه وقتی توسط مشعل شومینه حرارت دیده و قرمز میشود گرمای خود را به محیط میدهد و باعث گرمایش منزل شما میشود.
  هیزم شومینه از اجزای بسیار مهم در شومینه گازی هستند، زیرا اگر خرد شوند جلوی خروجی مشعل را می گیرند و باعث ورود مونو اکسید کربن به محیط خانه شما می شوند.                                            وظیفه ترموکوپل
  هرگاه دو فلز غیر همجنس از یک طرف به هم متصل باشند و قسمت اتصال را حرارت بدهیم دو سر آزاد طرف دیگر آنها تولید الکتریسیته می کند. در شیر کنترل محل اتصال دو فلز ترموکوپل شومینه توسط شمعک (پیلوت) گرم می شود
  انتهای دیگر ترموکوپل به بوبین متصل میشود جریان تولیدی باعث میدان مغناطیسی در بوبین شده و هسته بوبین را به حالت جذب نگه میدارد در صورتیکه شمعک به هر دلیلی خاموش شود سر ترموکوپل شومینه خنک شده و با فرمان به بوبین شومینه باعث قطع گاز میشود.
  روش نصب ترموکوپل شومینه
  ترموکوپل شومینه از سمت به قسمت انتهایی شیر کنترل و سر بوبین بسته شده و سر دیگر آن در قسمت مجموعه فندک به پایه پیلوت متصل می گردد.
  سر ترموکوپل شومینه در قسمت مجموعه فندک شومینه دقیقا باید وسط شعله شمعک شومینه قرار بگیرد تا بصورت درست کار کند. 

موردی برای نمایش وجود ندارد.
درباره‌ی نویسنده
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.